CXM-14-40-80-36-AC00-F2-3
Part No
CXM-14-40-80-36-AC00-F2-3
Description
LED COB 16.8W 2030LM 19MM SQ SMD
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Current - Max :
1A
Current - Test :
480mA
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
15.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
125 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2160lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V