CXM-18-35-80-36-AA10-F3-3
Part No
CXM-18-35-80-36-AA10-F3-3
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB 3500K SQUARE
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.6A
Current - Test :
800mA
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
17.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
137 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3840lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
21.50mm L x 21.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V