CXM-22-27-90-36-AC00-F2-3
Part No
CXM-22-27-90-36-AC00-F2-3
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
2.56A
Current - Test :
1.28A
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
23.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
87 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3990lm (Typ)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V