CXM-22-65-70-36-AC10-F3-5
Part No
CXM-22-65-70-36-AC10-F3-5
Description
LED COB 6500K SQUARE
CCT (K) :
6500K 5-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
2.56A
Current - Test :
1.28A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
156 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
6800lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34V