CLM-22-35-95-36-AC30-F4-3
Part No
CLM-22-35-95-36-AC30-F4-3
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB 3500K SQUARE
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
95
Current - Max :
2.4A
Current - Test :
1.1A
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
127 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4715lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33.8V