CHM-11-35-90-36-XH22-F3-3
Part No
CHM-11-35-90-36-XH22-F3-3
Description
LED COB 3500K WARM WHT SQUARE
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.575A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
99 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3885lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.2V