CHM-11-40-95-36-XH20-F3-2
Part No
CHM-11-40-95-36-XH20-F3-2
Description
LED COB WHITE SQUARE
CCT (K) :
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
95
Current - Max :
1.44A
Current - Test :
1.05A
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.2V