CHM-14-30-95-36-XH00-F1-3
Part No
CHM-14-30-95-36-XH00-F1-3
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB WHITE SQUARE
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
95
Current - Max :
2.52A
Current - Test :
1.68A
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
13.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
21.50mm L x 21.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V