LT CP7P-KXKZ-25-0-350-R18
Part No
LT CP7P-KXKZ-25-0-350-R18
Description
LED OSLON SSL80 GREEN 525NM 2SMD
Color :
Green
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
82 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
92lm (71lm ~ 112lm)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V