LA CP7P-KQKS-W3-0-350-R18
Part No
LA CP7P-KQKS-W3-0-350-R18
Description
LED OSLON SSL80 AMBER 615NM SMD
Color :
Amber
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
87lm (76lm ~ 97lm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V