LA CPDP-KRKS-W3-0-350-R18-LM
Part No
LA CPDP-KRKS-W3-0-350-R18-LM
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SSL150 AMBER 615NM
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Amber
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
117 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
90lm (82lm ~ 97lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V