GB DASPA1.13-DUEQ-25-KM-100-R18-LM
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED DURIS P5 BLUE 470NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Blue
Current - Max :
250mA
Current - Test :
100mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
22 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
7lm (Typ)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1009 (2622 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V