LD CQAR-AQAR-2-L1-700-R33-XX
Part No
LD CQAR-AQAR-2-L1-700-R33-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SQ BLUE 450NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Blue
Current - Max :
2A
Current - Test :
700mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V