GW DASPA1.EC-GUHQ-5R8T-1-100-R18
Part No
Description
LED DURIS P5 WARM WHT 3000K 2SMD
Stock
228
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
250mA
Current - Test :
100mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
29lm (26lm ~ 33lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
97 lm/W
Package / Case :
1010 (2525 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V