GW JDSTS2.EM-H4H7-A737-1-65-B-2-R33
Part No
Description
LED WHITE 3000K DIFF 5630 SMD
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
36lm
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
195 lm/W
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
4-SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.84V