GW JDSTS2.CM-H2H5-XX52-1-65-2-R33
Part No
Description
LED WHITE 5700K DIFF 5630 SMD
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
33lm (30lm ~ 36lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
185 lm/W
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.75V