LCW CRDP.EC-KULQ-5R8T-1-350-R18
Part No
Description
LED OSLON WARM WHT 3000K 2SMD
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
800mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
117lm (104lm ~ 130lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V