LCW CRDP.EC-LPLR-5H7I-1-350-R18
Part No
Description
LED OSLON COOL WHITE 5000K 2SMD
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
800mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
126lm (112lm ~ 140lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
122 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V