GW JDSTS2.EM-H3H6-A636-1-65-R33
Part No
Description
LED DURIS E 5 SSL SMD
CCT (K) :
3500K
Color :
White, Warm
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
35lm (32lm ~ 38lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
189 lm/W
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.84V