GW JCLPS1.EM-HPHR-A333-1-65-R18-SS1
Part No
Description
LED DURIS E 3 WHITE 2SMD
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
Current - Max :
150mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
32lm (28lm ~ 36lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
163 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.02V