GW JDSTS2.EM-H4H7-A333-1-65-C-R18
Part No
Description
LED DURIS E5 SSL SMD
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
36lm (33lm ~ 39lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
193 lm/W
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
5630
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.87V