GW P7STA1.EM-UGUH-27S5-1-700-R33
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED ULT HIGH PWR P 7070 SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
960lm (920lm ~ 1000lm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
119 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2828 (7070 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.5V