ELM22003YDT
Part No
ELM22003YDT
Description
LED ASSY 0.200" 3MM YLW DIFF 2LD
Color :
Yellow
Current :
30mA
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Type :
Diffused, Tinted
Millicandela Rating :
20mcd
Mounting Type :
Product Status :
Active
Viewing Angle :
35°
Voltage Rating :
2V
Wavelength - Peak :
590nm
Datasheets
ELM22003YDT
Manufacturer related products
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.13" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT