SSP-11E272UP110
Part No
SSP-11E272UP110
Description
LED REPL 12LED RND 525NM GREEN
Applications :
Retrofit Lighting
Base Type :
Screw (E27)
Can Replace Lamps :
Color :
Green (x 11)
Millicandela Rating :
22000mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
110V
Wavelength :
525nm
Datasheets
SSP-11E272UP110
  • Visual Communications Company, LLC
    LED REPLAC. T-3 1/4 240V BAYONET
  • Dialight
    BASED LED T1 3/4 MIDG WHT 28V P
  • Dialight
    LED WEDGE BASED T5 28V WHITE
    BASED LED T1 3/4 MIDG RED 14V P
    LED T1 3/4 MGT 587NM YLW 24VDC
    LED MINI BAYO T3 1/4 28V RED
    LED T3 1/4 WG WHITE DIFF 12VDC
    LED T1 3/4 WG WHITE DIFF 28VDC