SSP-1157B152UP24
Part No
SSP-1157B152UP24
Description
LED 1157 BASED 525NM GREEN 24VDC
Applications :
Incandescent Replacements, Indicator Lights
Base Type :
Bayonet
Can Replace Lamps :
1157
Color :
Green (x 11)
Millicandela Rating :
70400mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Wavelength :
525nm
Datasheets
SSP-1157B152UP24
  • Visual Communications Company, LLC
    LED REPLAC. T-3 1/4 240V BAYONET
  • Dialight
    BASED LED T1 3/4 MIDG WHT 28V P
  • Dialight
    LED WEDGE BASED T5 28V WHITE
    BASED LED T1 3/4 MIDG RED 14V P
    LED T1 3/4 MGT 587NM YLW 24VDC
    LED MINI BAYO T3 1/4 28V RED
    LED T3 1/4 WG WHITE DIFF 12VDC
    LED T1 3/4 WG WHITE DIFF 28VDC