3590S-1-104L
Part No
3590S-1-104L
Description
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Stock
153
Adjustment Type :
User Defined
Bushing Thread :
3/8-32
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
100k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±5%