P16NP104MAB15
Part No
P16NP104MAB15
Description
POT 100K OHM 1W CERMET LINEAR
Stock
637
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
100k
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±20%