3590S-4-103L
Part No
3590S-4-103L
Description
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Stock
91
Bushing Thread :
3/8-32
Features :
Sealed
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
10k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%