3590S-6-102L
Part No
3590S-6-102L
Description
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Stock
45
Bushing Thread :
M9 x 0.375
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
1k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%