3549S-1AA-203A
Part No
3549S-1AA-203A
Description
POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Stock
47
Number of Gangs :
1
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
20k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%