3549H-2AC-102/102B
Part No
3549H-2AC-102/102B
Description
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Stock
50
Actuator Type :
Slotted
Bushing Thread :
3/8-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
2
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
1k
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%