3541H-1-502L
Part No
3541H-1-502L
Description
POT 5K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Bushing Thread :
3/8-32
Number of Turns :
10
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
5k
Resistive Material :
Hybritron®
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%