3547S-1AE-103A
Part No
3547S-1AE-103A
Description
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
Actuator Type :
Round
Mounting Type :
Servo Mount
Number of Gangs :
1
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
10k
Rotation :
1080°
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%