23ESA473MMF50A
Part No
23ESA473MMF50A
Description
POT 47K OHM 0.4W CARBON LINEAR
Power (Watts) :
0.4W
Resistance (Ohms) :
47k
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
5%
Tolerance :
±20%
Datasheets
23ESA473MMF50A
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK