23ESB473MMF50AF
Part No
23ESB473MMF50AF
Description
POT 47K OHM 1/5W CARBON LOG
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance (Ohms) :
47k
Taper :
Logarithmic
Temperature Coefficient :
5%
Tolerance :
±20%
Datasheets
23ESB473MMF50AF
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK