23ESB104MMF50A
Part No
23ESB104MMF50A
Description
POT 100K OHM 1/5W CARBON LOG
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance (Ohms) :
100k
Taper :
Logarithmic
Temperature Coefficient :
5%
Tolerance :
±20%
Datasheets
23ESB104MMF50A
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK