SMI-1324-TW-12V-R
Part No
SMI-1324-TW-12V-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Description
BUZZER MAGN 12V 12.5X12.5MM SMD
Stock
270
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
30mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
2.4kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 12V, 10cm
Technology :
Electromechanical/Magnetic
Termination :
Solder Pads
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
8 ~ 15V