3590S-8-103L
Part No
3590S-8-103L
Description
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Adjustment Type :
User Defined
Bushing Thread :
M9 x 0.375
Features :
Sealed
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
10k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±5%