3548S-1AB-502A
Part No
3548S-1AB-502A
Description
POT 5K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR
Bushing Thread :
M9 x 0.75
Number of Turns :
5
Power (Watts) :
1.5W
Resistance (Ohms) :
5k
Resistive Material :
Wirewound
Rotation :
1800°
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%