3548S-1BA-103B
Part No
3548S-1BA-103B
Description
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN
Bushing Thread :
3/8-32
Number of Turns :
5
Power (Watts) :
1.5W
Resistance (Ohms) :
10k
Resistive Material :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%