3549S-2AB-101/101A
Part No
3549S-2AB-101/101A
Description
POT 100 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Bushing Thread :
M9 x 0.75
Number of Gangs :
2
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
100
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%