3549S-2AA-202/202A
Part No
3549S-2AA-202/202A
Description
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Number of Gangs :
2
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
2k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%