3549H-1AB-102A
Part No
3549H-1AB-102A
Description
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Bushing Thread :
M9 x 0.75
Number of Turns :
10
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
1k
Resistive Material :
Hybritron®
Rotation :
3600°
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%