3547S-2BA-202/202B
Part No
3547S-2BA-202/202B
Description
POT 2K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
Actuator Type :
Slotted
Bushing Thread :
3/8-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
2
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
2k
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±3%