3548H-1AB-502B
Part No
3548H-1AB-502B
Description
POT 5K OHM 1.5W HYBRITRON LINEAR
Bushing Thread :
M9 x 0.75
Power (Watts) :
1.5W
Resistance (Ohms) :
5k
Rotation :
1800°
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%