3549H-1BH-502B
Part No
3549H-1BH-502B
Description
POT 5K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Actuator Type :
Slotted
Bushing Thread :
M9 x 0.75
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
5k
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%