5613R5KL.1CT
Part No
5613R5KL.1CT
Description
POT 5K OHM 3.5W WIREWOUND LINEAR
Power (Watts) :
3.5W
Resistance (Ohms) :
5k
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%