5613R10KL.5CT
Part No
5613R10KL.5CT
Description
POT 10K OHM 3.5W WIREWOUND LIN
Power (Watts) :
3.5W
Resistance (Ohms) :
10k
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%