3590S-6-501L
Part No
3590S-6-501L
Description
POT 500 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Bushing Thread :
M9 x 0.375
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
500
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%