PTA6044-2015DPB502
Part No
PTA6044-2015DPB502
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
SLIDE POT 5K OHM 0.125W TOP 60MM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
5 kOhms
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm